Ahmet Güven

BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ
DİJİTAL DÖNÜŞÜM
İŞ GELİŞTİRME
KURUMSAL DÖNÜŞÜM
DİJİTAL PAZARLAMA

Design Thinking açısından use- case ve süreç tasarımlarının yapıldığı Sosyal Güvenlik Kurumunun önemli projesi olan Sosyal Güvenlik Entegrasyon ve Savunma Sanayi Başkanlığının Program Yönetim Bilgi Sistemleri
projelerini yönetmiştir.

Ahmet Güven, görsel dil ve görsel dialogların iş hayatında nasıl kullanılabileceği konusunda çalışmalar yürütüyor.

ICT sektörünün birçok farklı alanında (Kamu-Özel, Telco-Savunma vb.) faaliyet gösteren kurum ve şirketlerinde yöneticilik yapmış ve yıllara sair projeler (telco, e-gov, bilgi sistemleri vb.) yönetmiştir. Profesyonel iş hayatının yanı sıra dahil olduğu sanat ve tasarım alanındaki faaliyetleri bir süre sonra asıl uğraşı haline gelmiş ve Çağdaş Sanat alanına yönelmiş, yurt içi ve yurt dışında solo sergiler açmıştır.
Son olarak ODTU'de Tasarım Fabrikası öncülüğünde açılacak digital serginin küratörlüğünü üstlenmiştir.
Tasarımın getirdiği yeni düşünme biçimlerini uygulayan metodolojileri tanıtan, ve uygulanmasını misyon edinen X-Form Design isimli girişimi kurmuş ve kurumsal tecrübesi ile bu yeni düşünme biçimini ülke koşullarında uygulamak için faaliyet göstermiştir.
Dışa-çekimsel (abductive) düşünme pratikleri konusunda çalışmıştır
Çağdaş sanat işlerinde tasarım odaklı düşüncenin izleri bulunur. Endüstriyel malzemelerle oluşturduğu işler bağlamına göre aslında birer sanatsal prototiplerdir, ve bir anlamda çalışan düzeneklerdir.

SİZİN İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

arrow&v

"Tasarımcı Düşünce" ile ilgili  aklınıza takılan her konu için görüş alabilir, eğitimlerimiz ve hizmetlerimiz için detaylı bilgi talep edebilirsiniz. 

  • Grey Vimeo Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Pinterest - Grey Circle

© 2019 by Design Thinking Institute Turkey